Aktualności

27
10.2021

27 października – Światowy Dzień Terapii Zajęciowej

27 października – Światowy Dzień Terapii Zajęciowej

Dzień ten został ogłoszony przez Światową Federację Terapeutów Zajęciowych i corocznie promuje misję i cele terapii zajęciowej. Terapia zajęciowa to forma rehabilitacji, która ma za zadanie uaktywniać poprzez wykonywanie określonych czynności mających również charakter usprawniania psychicznego i fizycznego. Terapię zajęciową stosuje się głównie w pracy z osobami z  niepełnosprawnościami intelektualnymi i fizycznymi oraz z zaburzeniami psychicznymi. Jednakże działania terapeutyczne obejmują także osoby starsze, dzieci z problemami w uczeniu się, osoby niedostosowane społecznie, wykluczone lub zagrożone wykluczeniem.

Celem terapii zajęciowej jest przywrócenie lub optymalizacja sprawności fizycznej, psychicznej i umysłowej, a w przypadku trwałej utraty określonych funkcji – wypracowanie funkcji zastępczych, a także zwiększenie uczestnictwa w życiu społecznym.

W tym dniu pragniemy przede wszystkim docenić pracę terapeutów zajęciowych i instruktorów terapii zajęciowej zwłaszcza pracujących w Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem. Ludzi wielkiej pasji i poświęceń, angażujących się w pracę wielkim sercem♥♥♥  To właśnie dzięki nim Uczestnicy pomimo trudności pokonują swoje ograniczenia i odważnie stawiają czoło przeciwnościom dnia codziennego. Praca terapeuty to codzienna misja i powołanie do służby drugiemu człowiekowi. Praca ta daje ogromną satysfakcję, ale wymaga silnej psychiki, wyrozumiałości oraz cierpliwości a nade wszystko empatii, ciepła i zrozumienia. 

 

Życzenia dla Terapeutów Zajęciowych

Z okazji Dnia Terapeuty Zajęciowego życzymy wszystkim Pracownikom
by każdy dzień trudnej i odpowiedzialnej pracy
przynosił poczucie zadowolenia i satysfakcji.
By był źródłem motywacji do osiągania coraz wyższych celów.
W tym szczególnym dniu życzymy takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić.
Pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce.
Cierpliwości i wytrwałości, aby praca zrodziła wiele szlachetnych owoców.

Poniżej umieszczamy zdjęcia Terapeutów Zajęciowych z Podopiecznymi Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem

Skip to content