Aktualności

28
06.2024

Centrum Caritas na dniach otwartych siedziby Nadleśnictwa w Rudniku nad Sanem

W związku z jubileuszem 100-lecia Lasów Państwowych w dniu 28 czerwca 2024 r. uczestnicy wraz z opiekunami placówek Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Rudniku nad Sanem udali się na ,,Dzień Otwarty” do siedziby Nadleśnictwa w Rudniku nad Sanem.

Po przyjeździe na miejsce mieliśmy okazję zwiedzić biura Nadleśnictwa, zobaczyć ekspozycje przygotowaną w ramach 100-lecia Lasów Państwowych, leśne stoiska tematyczne tj. ochrona lasu, hodowla lasu, gospodarka łowiecka, użytkowanie lasu, narzędzia wykorzystywane w leśnictwie. Każdy mógł przyciąć sobie kawałek brzozy oraz przybić numerek na tym kawałku. Również atrakcją dla naszych podopiecznych był samochód patrolowo-gaśniczy, z którego można było postrzelać z pistoletu wodą do kręgli. Były też konkursy w których każdy wygrał nagrodę dla siebie oraz plenerowe planszowe gry o tematyce przyrodniczej.

Wspólne spędzony czas to wspaniała okazja do nawiązywania nowych znajomości, do wymiany poglądów i doświadczeń. Chwile takie pozostaną na długo w naszej pamięci i za nie serdecznie dziękujemy.

Skip to content