09.2017

II Ogólnopolski Turniej w Boccia Osób Niepełnosprawnych

W dniach 13-15 września 2017 roku odbył się II Ogólnopolski Turniej w Boccia Osób Niepełnosprawnych zorganizowany przez Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START”. Głównym celem turnieju jest popularyzacja gry w Boccia oraz integracja środowiska osób niepełnosprawnych. Zawody odbyły się na hali sportowej Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu dzięki dofinasowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W turnieju wzięło udział 35 zawodników z 8 klubów. W rozgrywkach drużynowych rywalizowało 10 drużyn, a indywidualnie 16 zawodników. Zawodnicy, którzy stanęli na podium otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem i przebiegał w miłej atmosferze.