Aktualności

11
02.2022

„Kartka Dobra” z okazji Dnia Chorych – 11.02.2022 r.

W tym roku już po raz trzydziesty obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Dzień ten został ustanowiony 13.05.1992 r. przez Jana Pawła II a hasłem tegorocznego dnia jest : 

„Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6, 36)
Trwając na drodze miłosierdzia przy tych, którzy cierpią.

W Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem świętowaliśmy ten ważny dla podopiecznych dzień Mszą Świętą z udzieleniem Sakramentu Chorych oraz w łączności on-line z Mszy Św. sprawowanej przez księdza biskupa Krzysztofa Nitkiewicza w Domu Pomocy Społecznej „u Aniołów” w Jeżowem.

Obchody Światowego Dnia Chorych Diecezji Sandomierskiej wpisują się również w „Dzień Dobra” – akcję organizowaną przez Caritas Polska przy współpracy z Caritas Diecezjalnymi i wolontariuszami z całej Polski.

Jedną z akcji obchodów „Dnia Dobra” Caritas Diecezji Sandomierskiej jest KARTKA DOBRA” – podziel się dobrym słowem. Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem również podjęło się przeprowadzenia akcji we współpracy z Koordynatorem Diecezjalnym oraz Szkolnymi Kołami Caritas . Wolontariusze SKC wykonali przepiękne okolicznościowe kartki, które dnia 11 lutego zostały  przekazane osobom chorym przebywającym w Domu Pomocy Społecznej „u Aniołów” w Jeżowem oraz w Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II „BARKA” w Janowie Lubelskim. Wolontariusz, który wykonał kartkę odmówił również modlitwę w intencji osoby, której kartka została podarowana. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, a ilość wykonanych kartek przeszła nasze oczekiwania gdyż zostało wykonanych ok. 150 kartek.  Podopieczni w/w placówek byli mile zaskoczeni i wzruszeni. Ten niewielki gest sprawił wiele radości mieszkańcom DPS-ów. 

Dziękujemy Szkolnym Kołom Caritas z : Zarzecza, Rudnika nad Sanem, Jeżowego, Przędzela i Ulanowa oraz ich Opiekunom za włączenie się w akcję oraz przygotowanie kartek.

 

Skip to content