Aktualności

13
02.2023

Kartki na Światowy Dzień Chorego od Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas

W tym roku już po raz trzydziesty pierwszy obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W tym dniu wyjątkowo naszymi myślami, modlitwami i pamięcią ogarniamy osoby chore, przebywające w szpitalach, zakładach leczniczych i DPS-ach. Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem wraz z działającymi przy naszym Centrum Szkolnymi Kołami Caritas zorganizowali po raz drugi akcję KARTKA DOBRA” – podziel się dobrym słowem. 

Wolontariusze Szkolnych Kół Caritas wykonali przepiękne okolicznościowe kartki, które zostały  przekazane osobom chorym przebywającym w Domu Pomocy Społecznej „u Aniołów” w Jeżowem, w Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II „BARKA” w Janowie Lubelskim oraz w Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu. Wolontariusz, który wykonał laurkę odmówił również modlitwę w intencji pensjonariusza DPS-u. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, a ilość wykonanych kartek przeszła nasze oczekiwania gdyż zostało wykonanych ok. 200 kartek.  Podopieczni w/w placówek byli mile zaskoczeni i wzruszeni. Ten niewielki gest sprawił wiele radości mieszkańcom DPS-ów. 

Bardzo dziękujemy Wolontariuszom, Opiekunom i Rodzicom za włączenie się w akcję i pomoc w wykonaniu i przekazaniu kartek ❤️

 

Skip to content