Aktualności

24
10.2023

Koncert „Bądź pozdrowiona, pełna łaski” Pani Renaty Drozd

24 października gościliśmy w naszym Centrum niezwykle utalentowaną sopranistkę – Panią Renatę Drozd przy akompaniamencie pianisty Przemysława Rudkowskiego w koncercie „Bądź pozdrowiona, pełna łaski” poświęconym Najświętszej Maryi Pannie, Matce Boga i ludzi. 

W koncercie mogliśmy usłyszeć cytaty Świętych i Błogosławionych, którzy szczególną czcią obdarzali Matkę Najświętszą, a także poezję pełną zachwytu nad pięknem Maryi w wybranych wierszach. Dopełnieniem treści literackich były pieśni dziękczynno – błagalne ku czci Matki Bożej.

♫–♫–♫–♫–♫–♫–♫–♫–♫–♫

Renata Drozdpolska śpiewaczka dysponująca sopranem spinto. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Kielcach. Studiowała na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Adeli Winiarskiej-Skrzyneckiej, w 1999 otrzymując dyplom z wyróżnieniem.

Od 2005 jest solistką Teatru Muzycznego w Lublinie. Na jej repertuar składają się główne partie operowe i operetkowe, m.in. Silvy Varescu (Księżniczka czardasza Imre Kálmána), Hanny Glavari (Wesoła wdówka Ferenca Lehára), Micaeli (Carmen Georges’a Bizeta).

W 2006 nawiązała współpracę z Waldemarem Malickim, z którym koncertuje i bierze udział w nagraniach jego autorskich programów telewizyjnych z cyklu: Co tu jest grane? oraz Filharmonia Dowcipu.

Artystka kilkukrotnie śpiewała na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju.

♫–♫–♫–♫–♫–♫–♫–♫–♫–♫

W koncercie wzięli udział Pracownicy oraz Podopieczni Centrum Caritas – Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy.

Cieszy nas bardzo obecność na koncercie Dyrekcji Szkół, wolontariuszy oraz opiekunów Szkolnych Kół Caritas na co dzień współpracujących i realizujących szereg działań wolontariackich. To spotkanie to również podziękowanie za Wasz wkład w bezinteresowną, pełną poświęcenia miłość i pomoc dla drugiego człowieka.

Miło nam również z przybycia na koncert przedstawicieli Środowiskowych Domów Samopomocy z Bojanowa, Sarzyny, Niska i Jelnej.

♫–♫–♫–♫–♫–♫–♫–♫–♫–♫

Wypełniona sala widowiskowa naszego Centrum była okazją dla tak licznie zebranej publiczności do uczczenia pieśnią Matki Bożej. To również możliwość spotkania z drugim człowiekiem a przede wszystkim „zatrzymania się” w codziennych obowiązkach. Bo „Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów” i „Po ciszy, która najbardziej zbliża się do wyrażenia niewyrażalnego, jest muzyka”.

Dziękujemy artystce Pani Renacie Drozd oraz towarzyszącemu jej w akompaniamencie pianisty Panu Przemysławowi Rudkowskiemu za ogrom wrażeń muzycznych i przeżyć duchowych.

Dziękujemy za udostępnienie zdjęć z koncertu D.Łstudio Damian Ługowski i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji 😉

 

Skip to content