Aktualności

07
04.2022

Koncert pieśni pasyjnych „Ogrodzie Oliwny” Macieja Miecznikowskiego w Rudniku nad Sanem

Czas Wielkiego Postu to czas zadumy i refleksji nad swoim życiem, to czas zatrzymania się na poszczególnych stacjach by rozważać Mękę Pana Jezusa. Takim momentem do zatrzymania się był również niezwykle emocjonalny i głęboki koncert pieśni pasyjnych Macieja Miecznikowskiego, który odbył się 5 kwietnia 2022 r. w naszym Centrum Caritas dla podopiecznych, pracowników oraz dla Szkolnych Kół Caritas i ich opiekunów oraz o godz. 19.00 w kościele parafialnym pw. Trójcy Świętej w Rudniku nad Sanem dla wszystkich, którzy chcieli wziąć udział w tym wydarzeniu.

W koncercie „Ogrodzie Oliwny” Maciej Miecznikowski wykonał znane i mniej znane pieśni pasyjne w nowych, ciekawych aranżacjach. Koncert składał się z dwóch części. W pierwszej, bardziej tradycyjnej, dzięki wyświetlanym na ekranie tekstom utworów, publiczność włączała się do wspólnego śpiewania. Wykonane były m.in. pieśni: „Ogrodzie oliwny”, „Gorzkie żale”, „Krzyżu Chrystusa” czy „Ludu mój ludu”. W drugiej części artysta wykonał znane utwory z oratoriów oraz muzyki popularnej jak „Modlitwa”, „Psalm wbrew rozpaczy” czy „Jedenaste”.

Koncert bardzo podobał się publiczności o czym świadczy wypełniony kościół oraz owacja na stojąco. W ramach podziękowań Pan Maciej został obdarowany piękną ikoną Matki Bożej ze specjalnie przygotowanym grawerem. Ikona została ufundowana przez Pana Krzysztofa Skwarka – właściciela sklepu z dewocjonaliami, za co serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy Panu Maciejowi Miecznikowskiemu oraz technikom za wspaniały występ, zbudowanie cudownego klimatu, otwartość i niesamowite wrażenia.

Podczas koncertu mieliśmy gościć dzieci z Domu Dziecka  z Pionierska koło Mariupola, które uciekły przed wojną  i bombardowaniem, a obecnie przebywają w Ośrodku Caritas Diecezji Sandomierskiej jednak z przyczyn od nas niezależnych nie mogły uczestniczyć w wydarzeniu. Dzieci z Ochronki Sióstr Służebniczek przygotowały dla nich prezenty, które zostały dostarczone do Ośrodka, w którym przebywają. Dziękujemy dzieciom oraz Siostrom za tak wspaniałą inicjatywę.

Po koncercie istniała możliwość wsparcia materialnego dla osób z Ukrainy dotkniętej wojną. Zebrano kwotę 3.672 zł. 

 W imieniu organizatorów koncertu: Centrum Caritas w Rudniku n/Sanem oraz parafii Trójcy Świętej w Rudniku n/Sanem za każde wsparcie serdecznie dziękujemy ♥♥♥

 

Dziękujemy Panu Damianowi Ługowskiemu za udostępnienie zdjęć z koncertów i zapraszamy na jego stronę na fb – Studio Fotograficzne D.Łstudio w Rudniku nad Sanem

https://www.facebook.com/studioDamianLugowski

Skip to content