12.2020

„Koperta Życia Caritas” – akcja Caritas i Fundacji Biedronki

„Koperty życia Caritas” skierowane są przede wszystkim do osób starszych, samotnych, przewlekle chorych, niepełnosprawnych oraz do ich opiekunów a pośrednio dla ratowników medycznych wzywanych w sytuacji zagrożenia życia czy zdrowia seniora.

Koperta życia to akcja społeczna, której celem jest umożliwienie służbom ratunkowym udzielenia sprawniejszej pomocy w przypadku zasłabnięcia osoby starszej, schorowanej, niepełnosprawnej czy samotnej.

Jak Pomagamy ?

• “Koperta życia Caritas” to przede wszystkim karta, na której zapisane są podstawowe i aktualne informacje dotyczące domownika – seniora: dane osobowe, pesel, grupa krwi, przebyte choroby, uczulenia, przyjmowane leki, kontakt do bliskiej osoby którą należy powiadomić w nagłych sytuacjach.
  • “Koperta życia Caritas” umieszczana jest w lodówce (w wewnętrznych drzwiach) – miejscu łatwo dostępnym dla ratowników i obecnym w każdym domu.
  • Poza kartą zawierającą podstawowe informacje o domowniku w pakiecie „Koperty życia Caritas” znajdują się też: foliowe zabezpieczenie karty, naklejka na lodówkę informująca, że tu znajduje się „Koperta życia Caritas” oraz wizytówka do portfela z podstawowymi informacjami na wypadek, gdyby służby medyczne trzeba wzywać na ulicy poza miejscem zamieszkania seniora.

Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem otrzymało 50 kopert życia Caritas, które trafiły do beneficjentów programu „Na codzienne zakupy”, podopiecznych oraz ich rodziców i opiekunów a także osób starszych i samotnych.
Cieszymy się, że mamy możliwość wsparcia akcji, która wpisuje się w  program #PomocdlaSeniora

Poniżej zamieszczamy odnośnik do filmiku o akcji  „Koperta życia Caritas”

KopertaŻyciaCaritas