Aktualności

28
09.2019

Laureaci Gali Ubi Caritas

W sobotę, 28 września, odbyła się 18. Gala przyznania nagród Ubi Caritas. W kościele ewangelicko-augsburskim św. Trójcy w Warszawie zgromadziły się osoby nominowane do nagród przez diecezjalne Caritas. Uroczystość jest sposobem na podziękowanie i uhonorowanie działań tych, którzy pośród wielu wyzwań współczesnego świata, dzień po dniu poświęcają swój czas i oddają cząstkę siebie dla drugiego człowieka.

Z wielką radością informujemy, że medal Caritas Polska  z Diecezji Sandomierskiej otrzymała Pani Bernarda Podstawek-Przybysz.
Nagrodę odebrała osobiście z rąk Dyrektora Caritas Polska – ks. Marcina Iżyckiego.

Z tej okazji chcemy przybliżyć osobę naszej laureatki.

 

Pani Bernarda Podstawek – Przybysz

Jest opiekunką Szkolnych Kół Caritas w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Rudniku nad Sanem oraz wolontariuszem w programie pomocowym „na codzienne zakupy” kierowanym do osób ubogich, potrzebujących, a w szczególności najuboższych seniorów. Angażuje się również w wiele przedsięwzięć organizowanych przez Caritas Diecezjalne oraz Szkolne Koła Caritas. Bierze czynny udział w takich akcjach, jak: Kromka Chleba, różnego rodzaju kiermasze oraz w rozprowadzaniu baranków wielkanocnych i świec „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Mobilizuje młodych ludzi do działania na rzecz potrzebujących. Poprzez swoją działalność uwrażliwia dzieci i młodzież na potrzeby drugiego człowieka. Rozwija w nich inicjatywę i umożliwia im pomnażać swoje talenty i realizować pomysły. Zachęca młodych ludzi do uważnego rozejrzenia się wokół siebie, zauważenia potrzeb drugiego człowieka i bezinteresownego dzielenia się. 

Pani Bernarda na co dzień chętnie współpracuje z naszym Centrum w Rudniku nad Sanem. Dlatego chcemy złożyć podziękowanie za zaangażowanie i serce jakie wkłada w pomoc potrzebującym.

Serdecznie gratulujemy Pani Bernardzie tak pięknego wyróżnienia!

Skip to content