Aktualności

05
01.2022

Maciej Miecznikowski w Rudniku nad Sanem – relacja z koncertów

4 stycznia 2022 roku w Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem oraz Parafii Trójcy Świętej gościliśmy niezwykłego Kolędnika – Pana Macieja Miecznikowskiego – muzyka i wokalistę, autora piosenek, aktora, showmana i osobowość telewizyjną. Pan Maciej śpiewa akompaniując sobie na fortepianie i gitarze, gra też na trąbce, flecie i akordeonie. Obdarzony jest głębokim i mocnym głosem, dzięki któremu jest w stanie z wdziękiem i charyzmą oryginalnie zinterpretować niemal każdy utwór z dowolnego repertuaru. Prowadzenie cieszącego się dużą popularnością show muzycznego “Tak to leciało!” przyniosło mu wielokrotne nominacje do Telekamer i Wiktorów.
Pan Maciej w Rudniku zagrał dwa koncerty. Jeden o godz. 12.00 dla podopiecznych i pracowników Centrum Caritas oraz drugi o godz. 18.00 w kościele parafialnym pw. Trójcy Świętej dla wszystkich, którzy chcieli uczestniczyć w tym wydarzeniu. Podczas koncertów panowała bardzo miła, wręcz rodzinna atmosfera, ale także atmosfera wzruszenia i zachwytu. Pan Maciej nawiązał wspaniały kontakt z publicznością. Koncertom towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd. Po występach istniała możliwość zakupu płyt z autografem oraz zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Pan Maciej oraz Panowie z obsługi technicznej w ramach podziękowań za wspaniałe koncerty, zostali obdarowani własnoręcznie wykonanymi Aniołami oraz wyrobami z wikliny.
W przerwie między koncertami Pan Maciej miał możliwość zapoznać się z działalnością Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem, placówkami prowadzonymi przez Caritas Diecezji Sandomierskiej, odwiedził również Centrum Wikliniarstwa – nie kryjąc zainteresowania i zachwytu nad regionalnymi wyrobami z wikliny. Duże wrażenie zrobiły również rudnickie anioły, które pięknie prezentują się w naszym miasteczku.

Cały dzień to dzień pełen wrażeń, pozytywnych emocji i zachwytu nad sztuką. Bardzo dziękujemy Panu Maciejowi za przekazanie nam tych emocji na koncertach oraz Panom z obsługi technicznej za stworzenie niesamowitej atmosfery przez zadbanie o oświetlenie i dźwięk. Publiczność była zachwycona występami czego dowodem była owacja na stojąco i dodatkowe utwory wykonane przez Pana Macieja wywołane na „bis”.

Dziękujemy Panu Damianowi Ługowskiemu za udostępnienie zdjęć z koncertu z kościoła, które znajdują się poniżej oraz w zakładce GALERIA.

Skip to content