Aktualności

22
11.2021

„Magiczna podróż – Piękna nasza Polska cała” – uczestnicy i pracownicy WTZ na spektaklu Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze

W dniu 17.11.2021r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej wraz z opiekunami udali się do miejscowości Otrębusy gdzie swoją siedzibę ma Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze.

Dzięki realizowanemu przez Zespół Mazowsze projektu „Nieograniczeni” wzięliśmy udział w pięknym spektaklu pt. „Magiczna podróż – Piękna nasza Polska cała” gdzie zostało przedstawione piękno polskiego folkloru, które można postrzegać na różne sposoby, bez względu na indywidualne ograniczenia odbiorcy. 

Po spektaklu zwiedziliśmy wyremontowany pałac „Karolin” w którym znajdowała się pierwsza siedziba zespołu a obecnie funkcjonuje Centrum Edukacji Folkloru Polskiego. Naszą wycieczkę  zakończyliśmy pysznym obiadem w Karczmie Mazowsze.

Poprzez projekt „Nieograniczeni” Zespół Mazowsze chce by sztuka, jaką prezentuje przełamywała bariery, była dostępna dla każdego odbiorcy, edukowała i podtrzymywała tradycje regionalne, kultywowała kulturę i dziedzictwo narodowe.  Głównym zadaniem jest dotarcie do  wszystkich, którzy do tej pory mieli trudności w korzystaniu z dóbr kultury.

Skip to content