01.2020

Olga Szomańska Kolędowa – koncert w Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem

Dnia 29 stycznia 2020 r. w Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem odbyły się dwa koncerty Olgi Szomańskiej przy akompaniamencie Jacka Subociałło. W zaprezentowanym repertuarze znalazły się najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki oraz największe przeboje Zbigniewa Preisnera oraz Piotra Rubika.

Pierwszego koncertu wysłuchać mogli podopieczni i pracownicy Centrum Caritas, seniorzy  z Klubu Seniora z Rudnika nad Sanem oraz z Dziennego Domu Opieki Senior Plus  z Modliborzyc, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Leżajsku, wolontariusze Szkolnych Kół Caritas wraz z opiekunami.

W drugim koncercie, który odbył się w godzinach wieczornych udział wzięli zaproszeni goście a wśród nich Dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej ks. Bogusław Pitucha, Wicestarosta powiatu niżańskiego Adam Mach, Burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem Waldemar Grochowski, Proboszcz Parafii p.w. Trójcy Świętej w Rudniku nad Sanem ks. Stanisław Czachor oraz mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości. Wszystkich zaproszonych gości powitał odpowiedzialny za placówki Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem ks. Tomasz Szostek.

Koncertom towarzyszyła bardzo miła, rodzinna i serdeczna atmosfera. Uczestnicy zostali zaangażowani we wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Pani Olga nawiązała wspaniały kontakt zarówno z osobami niepełnosprawnymi jak też z innymi słuchaczami koncertu. Po występach, dzięki otwartości i uprzejmości artystki, można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, poprosić o autograf oraz zakupić płyty i plakaty.

Nasi artyści obdarowani zostali pięknymi bukietami kwiatów oraz regionalnymi wyrobami z wikliny w postaci koszy i innych drobiazgów.

W przerwie między koncertami Pani Olga Szomańska wraz z towarzyszącym jej pianistą oraz technikami odwiedzili Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem oraz hurtownię z wyrobami z wikliny Państwa Olków, gdzie podziwiać mogli kunszt i artyzm rzemieślników.

Koncerty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno podopiecznych Centrum Caritas, jak też licznie przybyłych mieszkańców naszego miasta i okolic.

Dziękujemy Pani Oldze Szomańskiej, Panu Jackowi Subociałło oraz technikom za wspaniały występ, zbudowanie cudownego klimatu, otwartość i niesamowite wrażenia, które pozostaną z nami na długo.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z koncertu. Zapraszamy również do oglądnięcia obszernej fotorelacji w zakładce Galeria. Prezentujemy tam zdjęcia wykonane przez Pana Damiana Ługowskiego – Studio Fotograficzne D.Łstudio w Rudniku nad Sanem.