08.2020

Pamiętamy Ojcze Święty… 100 rocznica urodzin Św. Jana Pawła II w Środowiskowym Domu Samopomocy

Udział w różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych, spotkaniach integracyjnych czy towarzyskich wpisują się w życie naszego Domu i są bardzo ważną częścią dla naszych Podopiecznych. Jednak ze względu na sytuację wywołaną koronawirusem uczestnictwo w tych wydarzeniach jest ograniczone, gdyż priorytetem jest bezpieczeństwo Uczestników. Cieszymy się, że mieliśmy możliwość uczcić 100 rocznicę urodzin naszego kochanego papieża Św. Jana Pawła II, który zawsze pamiętał o osobach z niepełnosprawnością, chorych i cierpiących. Spotkaliśmy się w naszej sali widowiskowej by wspólnie oglądać wspaniały koncert poświęcony Janowi Pawłowi II transmitowany z Jasnej Góry. Oczywiście z zachowaniem środków ostrożności czyli odpowiedniej odległości od siebie. Atmosfera była wspaniała. Zrodziły się w nas wspaniałe wspomnienia, chwile refleksji i zadumy ale przede wszystkim radości i wdzięczności za Papieża Polaka. Wysłuchaliśmy wiele pięknych pieśni a na koniec wspólnie odśpiewaliśmy „Abba Ojcze”.

Jan Paweł II walczył o człowieka. Potrafił pochylić się nad każdym  zwłaszcza nad tym cierpiącym, chorym, z niepełnosprawnością. W posłudze Papieża Polaka osoby z niepełnosprawnością zajmowały szczególne miejsce. Już podczas pierwszego błogosławieństwo Urbi et Orbi w roku 1979,  zwrócił się do nich z prośbą:
 – Niegodny następca Piotra, który stara się poznać niezgłębione bogactwo Chrystusa jak najbardziej potrzebuje waszej modlitwy, waszego poświęcenia, waszej ofiary i bardzo pokornie was o to prosi – mówił.

Dziękujemy Ojcze św. za troskę dla osób z niepełnosprawnością!
Obiecujemy, że zawsze pozostaniesz w naszych sercach!