Aktualności

20
04.2023

Piknik Dobra w Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem

20 kwietnia 2023 r. (czwartek) Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem stało się miejscem DOBREGO spotkania DOBRYCH ludzi. Wydarzenie to wpisuje się w organizowany po raz drugi przez Caritas Polska wraz Caritas Diecezjalnymi Dzień Dobra, czyli radosne ŚWIĘTO POMAGANIA. Jest to wyjątkowy czas dla wolontariuszy i wszystkich, którzy uczestniczą w dziełach miłosierdzia Caritas. To dzień, w którym szczególnie dostrzegamy, że dobro jest w nas, że #DobraJestWięcej!
Dzień Dobra to niewielki skrawek wielkości dobra, który czyni Caritas każdego dnia świadcząc czyny miłosierdzia w Polsce i poza granicami.

Spotkanie rozpoczęła wspólna Msza Święta, której przewodniczył ks. Wiesław Stępień – Ojciec Duchowny Dekanatu Rudnik nad Sanem, koncelebrowali ks. Wojciech Pelczar, ks. Piotr Grabowski oraz ks. Tomasz Szostek – Dyrektor Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem, który wprowadził w Dzień Dobra w jednym z serc na terenie Diecezji Sandomierskiej i wygłosił Słowo Boże do zebranych. Po Mszy Św. zostały wręczone Certyfikaty Przyjaciela Caritas Diecezji Sandomierskiej. Jest to wyróżnienie dla zaangażowanych w działalność charytatywną Caritas na terenie Diecezji Sandomierskiej. W ten sposób pragniemy podziękować za zaangażowanie i wspieranie działań wolontariackich oraz przedsięwzięć realizowanych przez Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Po Mszy Świętej udaliśmy się na plac, gdzie na naszych wolontariuszy oraz podopiecznych czekał już Balmistrz Robert. W tym DOBRYM DNIU była również i DOBRA pogoda na zabawy, tańce lednickie, gry plenerowe i grilla na świeżym powietrzu. Był to czas radości ze wspólnego spotkania a także integracji wolontariuszy, seniorów, harcerzy i osób z niepełnosprawnościami.

W wydarzeniu wzięło udział ok. 280 osób. Cieszymy się z tak licznego przybycia i udziału w Pikniku Dobra.

to było DOBRE SPOTKANIE ♥♥♥

Wyróżnienie CERTYFIKAT PRZYJACIEL CARITAS DIECEZJI SANDOMIERSKIEJ otrzymali: PSP nr 1 im Jana Pawła II w Rudniku nad Sanem, PSP im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Jeżowem Podgórzu, Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Jeżowem Centrum, PSP im Jana Pawła II w Groblach, Zespół Szkół im. Gen. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem, PSP w Przędzelu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ulanowie, PSP im ks. Jerzego Popiełuszki w Kopkach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zarzeczu, PSP im. św. Jana Pawła II w Łętowni, Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku a także certyfikaty imienne dla opiekunów wolontariuszy. GRATULUJEMY – „DOBRYCH LUDZI NIKT NIE ZAPOMINA”

#DobraJestWięcej!

Skip to content