06.2019

Piknik Patriotyczno – Rodzinny, połączony z dniem Matki i Dziecka

16 czerwca 2019 r. w Centrum Caritas Diecezji Sandomierskiej w Rudniku nad Sanem odbył się Piknik Patriotyczno – Rodzinny, połączony z dniem Matki i Dziecka. Wśród obecnych byli między innymi: Poseł na Sejm RP – Pan Jerzy Paul, Dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej – ks. Bogusław Pitucha, Burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem – Pan Waldemar Grochowski, Burmistrz Gminy i Miasta Modliborzyce – Pan Witold Kowalik, Wicestarosta Niżański – Pan Adam Mach oraz Dziekan Rudnicki – ks. Waldemar Farion. Wszystkich zebranych gorąco powitał Dyrektor ks. Tomasz Szostek z Centrum Caritas. Konferansjerem całej imprezy był Pan Jerzy Horodecki.

Piknik rozpoczęły zabawy integracyjne przy muzyce, prowadzone przez DJ OMEGA&LUKAS oraz instruktorki z Zumba&Fun. W pięknych układach choreograficznych i strojach zaprezentował się zespół akrobatyczno – taneczny uczniów z Placówki Artystycznej ,,Świat Muzyki” z Nowej Sarzyny.

Centralnym punktem naszego Pikniku był koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pt. ,,Piękna Nasza Polska Cała”.

Na scenie zaprezentowało się 68 artystów chóru, baletu, solistów oraz orkiestry wspomaganych przez kilkunastoosobową grupę techników. Zostały zaprezentowane pieśni patriotyczne oraz występy taneczne w formie baletu. Koncert rozpoczął się uroczystym Polonezem, oprócz tego można było usłyszeć wiele innych znanych pieśni m.in. ,,Mazurka Trzeciego Maja”, ,,Rotę”, ,,Boże coś Polskę”, ,,Póki Polska żyje w nas”. Głównym celem zespołu jest kultywowanie tradycji narodowych i chwały oręża polskiego poprzez różnorodne środki wyrazu artystycznego: muzykę, taniec, śpiew oraz słowo.

Wśród atrakcji nie zabrakło m. in.: pokazu zumby, dmuchanych zjeżdżalni, ścianki wspinaczkowej, animacji balonowych, malowania twarzy i paznokci, kiermaszu wyrobów rękodzielniczych uczestników placówek Centrum. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria piknikowa, w której każdy los był wygrany a główną nagrodą rower miejski i wiele innych atrakcyjnych nagród, m.in. zestaw muzyczny, urządzenie wielofunkcyjne do obróbki drewna, vouchery do cukierni, na wymianę opon, bony do salonów kosmetycznych i salonu fryzjerskiego, bon na sesję fotograficzną, bony do baru u Niuni, na rodzinny spływ galarem po Sanie oraz karmniki dla ptaków.

Nasza impreza nie mogła obejść się bez wizyty rudnickich motocyklistów, którzy chętnie zabierali na przejażdżkę uczestników pikniku. W czasie pikniku serwowano kiełbaski z grilla, ciepłe i zimne napoje. Panie z Klubu Seniora serwowały mnóstwo świeżych, smacznych, kolorowych kanapek i przekąsek. Najmłodsi z naszych gości mieli możliwość zobaczenia wozu strażackiego i policyjnego, w których mogli usiąść za kierownicą, czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Nad bezpieczeństwem i zdrowiem naszych gości czuwała służba medyczna z wyspecjalizowaną jednostką ratowniczą, straż, policja oraz ochrona z Agencji Ochrony Gospodarczyk. Na pikniku panowała iście rodzinna atmosfera, uczestnicy pikniku bawili się bardzo dobrze, a występy artystyczne zespołów muzycznych dodatkowo uświetniły imprezę i stworzyły wyjątkowy klimat.