09.2012

Piknik Rodzinny ,,Niedzielna Akcja z Aniołem Stróżem”

30 września 2012 r. na placu Caritas w Rudniku nad Sanem odbył się Piknik Rodzinny przeciw przemocy w rodzinie. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 15:00. Na scenie prezentowały się różne grupy: przedszkolaki z Ochronki sióstr Służebniczek, dzieci i młodzież z ogniska wychowawczego „Wędrując ku dojrzałości”, grupa teatralna z Liceum Ogólnokształcącego w Rudniku nad Sanem, seniorzy z Klubu Aktywnych Braci i Sióstr w Podeszłym Wieku, Uczestnicy z WTZ, ŚDŚ w Rudniku nad Sanem, którzy przedstawili sceny z życia polskiej rodziny, pokazujące rolę matki, zajmującej się domem i wychowaniem dzieci. W czasie imprezy występował – zespół „Drogowskaz” z Leżajska. Na gości czekały dodatkowe atrakcje: przejażdżki na kucyku, Policja Dzieciom, Straż z Rudnika nad Sanem – prezentacja sprzętu ratowniczego, malowanie twarzy, kręcenie balonów, ciepły posiłek połączony z grillowaniem oraz degustacją wypieków kulinarnych. Dla gości przygotowany był kącik Anioła Dobroci, w którym za okazane wsparcie na rzecz działań pomocowych można było wylosować cenne nagrody. W czasie Akcji z Aniołem, Burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem oraz Starosta Niżański wręczyli listy gratulacyjne osobom, które z wielką troską i bezinteresownością otaczają rodziny wsparciem chroniąc w nich wartości. Niedzielna Akcji z Aniołem Stróżem o godzinie 21:00 zakończył Apel Jasnogórski. Całą imprezę prowadzili ks. Tomasz Szostek – Wicedyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej i kierownik WTZ w Rudniku nad Sanem wraz z siostrą Honoratą Klonowską – kierownik OIK.