Aktualności

27
05.2024

Piknik Rodzinny z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka – relacja z Pikniku

26 maja 2024 r. na placu Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka zorganizowany przez Caritas Diecezji Sandomierskiej – Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem. Piknik, jak co roku, cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców gminy, jak i okolicznych miejscowości. 

Tegoroczną imprezę swoimi występami uświetniła Orkiestra Dęta OSP z Husowa, której towarzyszyła Rzeszowska Akademia Mażoretek Illusion. Tak wspaniałe połączenie muzyków Orkiestry z niezwykłymi układami choreograficznymi Mażoretek został bardzo pozytywnie przyjęty przez publiczność. 

Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji i zabaw: dmuchańce, Mobilne Centrum Zabaw dla Dzieci, malowanie twarzy, zabawy z animatorem, fotobudka, pokazy wozu strażackiego oraz radiowozu. Dla tych większych dzieci niezwykle interesującą atrakcją stała się możliwość przejażdżki motorem, a to dzięki naszym niezawodnym Rudnickim Motocyklistom, którzy zrobili huczny wjazd na naszą plenerową imprezę.

Jak co roku, dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria piknikowa, która zakończyła się losowaniem nagród głównych. Nikt z loterii nie odszedł z pustymi rękami a dodatkowo każdy, kto nabył los, miał możliwość ponownego wzięcia udziału w losowaniu nagrody głównej oraz nagród dodatkowych. Dzięki uprzejmości wielu wspaniałych osób, lokalnych przedsiębiorców i firm nagrody były niezwykle cenne. Główną wygraną w losowaniu był bon o wartości 1000 złotych do sklepu Neopunkt Piotra Wiche oraz nagrody dodatkowe: spływ galarami do 12 osób, spływ kajakami dla 2 osób, ponadto bony do: salonu fryzjerskiego „Ania”, do salonu fryzjerskiego „Luiza”, do salonu kosmetycznego „Irene”, do cukierni „Pączek”, do cukierni/piekarni „Graham”, na strzelnicę „Arizona”, na dmuchaniec w Centrum Mobilnym dla dzieci, do Drogerii Maciejka, na pizzę do „Leśnej Karczmy”, na wizytę w alpakarni „Alpakowe łąki”, na wymianę opon w wulkanizacji ArtGreg, do Centrum Ogrodniczego Mr. Garden oraz deskorolki elektrycznej i karmnika. Każdy z loterii odchodził wygrany a niektórzy nawet dwa i więcej razy 😉

Nie zabrakło także strony kulinarnej. Pracownicy i wolontariusz Centrum Caritas, jak co roku serwowali pyszne kiełbaski z grilla. Swoimi własnymi wyrobami częstowały nas Panie z Rudnickiego Klubu Seniora oraz „Przędzelanki”, czyli Koło Gospodyń Wiejskich z Przędzela. Każdy mógł zakosztować bigosu przygotowanego przez harcerzy oraz dania „szalonego” kucharza. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przekąski serwowane przez Zakład Aktywności Zawodowej z Sandomierza, który przyjechał do nas foodtruckiem i po raz pierwszy gościł na naszym pikniku. Słoneczna pogoda sprawiła, że stanowisko z lodami i watą cukrową było często odwiedzane zarówno przez młodszych jak i starszych.

Gwiazdą pikniku był Zespół Good News Voices, który jest dość młodą, ale dynamicznie rozwijającą się formacją wokalną, prowadzoną przez Grzegorza Głucha, jednego z najbardziej znanych animatorów muzyki gospel w Polsce. W repertuarze zespołu znajdowały się zarówno znakomite, wręcz pomnikowe utwory rozrywkowe wielu dekad, jak też muzyka religijna, we własnych opracowaniach i aranżacjach. Muzycy zostali niezwykle ciepło przyjęci przez publiczność, nagrodzeni brawami i występem na „bis”. 

Dziękujemy wszystkim za przybycie, miłą atmosferę oraz wspólną zabawę.

Skip to content