06.2018

Piknik Rodzinny z okazji Dnia Matki i Dziecka w Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem

10 czerwca 2018r. w Centrum Caritas Diecezji Sandomierskiej w Rudniku nad Sanem odbył się Piknik Rodzinny, połączony z dniem Matki i Dziecka. Wśród obecnych byli między innymi: Dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej – ks. Bogusław Pitucha, Burmistrz Gminy i Miasta – Pan Waldemar Grochowski, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta – Pan Lucjan Tabasz, Wicestarosta – Pan Adam Mach, Proboszcz Parafii – ks. Waldemar Farion wraz z księżmi wikariuszami. Wszystkich zebranych gorąco powitał Kierownik Rudnickiego Centrum Caritas – ks. Tomasz Szostek. Piknik rozpoczęły zabawy integracyjne przy muzyce, prowadzone przez animatorów The Best Party. W pięknych układach choreograficznych i strojach zaprezentowali się także uczestnicy zespołu tanecznego ,,Jacy Tacy” z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Janowie Lubelskim, którzy zatańczyli dwa regionalne tańce ludowe. Odwiedzili nas w tym dniu także przedstawiciele Caritas Polska, którzy przyjechali specjalnym busem, zwanym Mobilną Ambasadą Niepodległej, promując działania upamiętniające 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas wizyty prezentowali zdjęcia z objętego wojną Aleppo i innych miast Syrii, z których przemawiały do nas spojrzenia dzieci, kobiet, ludzi starszych, bezradnych wobec tego, co tam się dzieje. Przedstawiciele prosili także o wsparcie działań Caritas na tamtych terenach. Gwiazdą wieczoru była kapela góralska ,,Lift” z Limanowej. Zespół wystąpił z dobrym góralskim repertuarem dla licznie zgromadzonej publiczności. Wśród atrakcji nie zabrakło m. in.: pokazu zumby, do którego to tańca dołączyli chętnie dorośli i dzieci, kolorowych zjeżdżalni, ścianki wspinaczkowej, dużych baniek mydlanych, fotobudki oraz słodkiej waty cukrowej, obok której trudno było przejść obojętnie. Podczas pikniku twarze dzieci zamieniały się w kolorowe motyle, bajeczne kwiaty i przemiłe zwierzątka. Dzieci cieszyły się obecnością ślicznego, małego kucyka, którego mogły dotknąć, pogłaskać i przejechać się na jego grzbiecie. Nasza impreza nie mogła się obejść bez wizyty rudnickich motocyklistów, którzy na swych pięknych maszynach chętnie zabierali na przejażdżkę uczestników pikniku. Przy okazji pikniku nasz warsztat zorganizował także kiermasz wyrobów rękodzielniczych wykonanych przez podopiecznych. W czasie pikniku serwowano kiełbaski z grilla, ciepłe i zimne napoje. Smakosze słodkich wypieków mogli skosztować ciast upieczonych przez przemiłe Panie Seniorki z grupy funkcjonującej przy naszym ośrodku w ramach projektu „Pełni Życia” oraz mnóstwo świeżych, smacznych i kolorowych kanapek. Najmłodsi z naszych gości oblegali wóz strażacki i policyjny, w których mogli usiąść za kierownicą, czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Przy tej okazji poznawali także zasady pierwszej pomocy i mogli je poćwiczyć pod okiem fachowców. Ważnym punktem pikniku była loteria fantowa, w której każdy los wygrywał, a nagrodami głównymi w niej były: rower miejski, tablet, wiertarka, mini wieża i vouchery do cukierni oraz do sandomierskich kawiarni, bony do salonu fryzjerskiego, rodzinny spływ galarem po Sanie, piękne karmniki dla ptaków i wiele cennych nagród. Nad bezpieczeństwem i zdrowiem naszych gości czuwał ratownik medyczny i pielęgniarka w specjalnie dla nich przygotowanym punkcie. Pan Bóg sprawił, iż w tym dniu dopisywała pogoda i można było podczas wspólnych zabaw cieszyć się pięknym słońcem. Spotkanie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze. Wszystkim, którzy włączyli się w organizację pikniku z serca dziękujemy.