Aktualności

14
12.2023

Realizacja projektu pt. ,,Podaruj cząstkę siebie”

W Warsztacie Terapii Zajęciowej w Rudniku nad Sanem realizowany jest projekt pt. : „Podaruj cząstkę siebie”, który ma na celu zwiększenie, jakości życia osób niepełnosprawnych poprzez udział w warsztatach poświęconych w przygotowaniu prezentów świątecznych oraz wspólnym spotkaniu wigilijnym.

W przedsięwzięciu weźmie udział 110 osób (osoby z niepełnosprawnościami oraz opiekunowie) z 7 różnych powiatów województwa podkarpackiego.

Projekt składa się z 3 etapów:

1)    Rekrutacja pośród uczestników WTZ, która została przeprowadzona w dniach od 4 do 8 grudnia 2023 r.

2)    Warsztaty – zajęcia praktyczne. W dniach od 11 do 15 grudnia 2023 r. odbywają się warsztaty w ramach których uczestnicy przygotowują upominki świąteczne dla uczestników spotkania wigilijnego.

3)    Spotkanie Wigilijne przy wspólnym stole, które odbędzie się w dniu 19 grudnia 2023 r. w Centrum Bankietowo – Hotelowym ,,Perła” w Leżajsku dla wszystkich osób biorących udział w projekcie.

Celem tego zadania będzie głównie poprawa jakości życia osób z niepełnosprawnościami, podniesienie poczucia wartości, przynależności, sprawczości, usprawnienie motoryki małej, komunikacji, obniżenie stresu i napięć oraz wspólne integrowanie się uczestników z różnych placówek. Dodatkowo uczestnicy będą mogli przypomnieć sobie zwyczaje świąteczne oraz ich znaczenie, poznać tradycję panujące w naszej części Polski.

Projekt dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Skip to content