Aktualności

20
12.2023

Spotkanie wigilijne podkarpackich Warsztatów Terapii Zajęciowej

W dniu wczorajszym (19.12.2023 r.), wspólnym spotkaniem przy wigilijnym stole wszystkich Warsztatów Terapii Zajęciowej z całego Podkarpacia,  zakończyliśmy realizację naszego projektu „Podaruj cząstkę siebie”. Podczas naszych działań w ramach zadania publicznego zorganizowaliśmy warsztaty poświęcone wykonywaniu upominków świątecznych dla zaproszonych gości oraz uczestników z innych WTZ, którzy wzięli udział w tym spotkaniu. Odbywało się ono w bardzo podniosłej atmosferze, przy pięknie nakrytych stołach, udekorowanej świątecznie sali w obecności wielu znamienitych gości.

Serdecznie dziękujemy za przybycie: Księdzu Biskupowi Krzysztofowi Chudzio, Pani Poseł Ewie Leniart, Księdzu Dziekanowi Markowi Ciskowi, Księdzu Arturowi Jańcowi – Dyrektorowi Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Księdzu Tomaszowi Szostkowi reprezentującemu Caritas Diecezji Sandomierskiej, Panu Maciejowi Szymańskiemu – Dyrektorowi PFRON w Rzeszowie, Panu Jerzemu Jęczmienionce – Dyrektorowi Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie, Panu Tomaszowi Maruszewskiemu – Prezesowi Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych w Warszawie, Panu Karolowi Ożdze z Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Władzom Powiatów i Gmin, Dyrektorom Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie oraz wszystkim zaproszonym gościom.              

Podczas spotkania w Centrum Bankietowo – Hotelowym ,, Perła’’ w Leżajsku, mogliśmy rozsmakować się w wigilijnych potrawach, posłuchać polskich kolęd i pastorałek, zawrzeć nowe znajomości, wymienić doświadczenia, dzielić się radością związaną z oczekiwaniem na Święta Bożego Narodzenia, obdarować upominkami świątecznymi. Szczególnie dbaliśmy o to, aby każdy z uczestników i gości otrzymał przygotowany przez nas prezent – niespodziankę. Mamy nadzieję, że bardzo się spodobały, gdyż włożyliśmy w ich wykonanie ogrom naszych starań i cząstkę siebie.

Nasze zadanie mogliśmy realizować dzięki funduszom otrzymanym ze środków Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Szczególne podziękowanie kierujemy do Kierowników i Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Leżajsku, w Oleszycach raz w Ropczycach za piękne nakrycie i udekorowanie stołów, ubranie choinki i przygotowanie części artystycznej.

Skip to content