Aktualności

22
12.2023

Spotkanie Wigilijne w Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem

Spotkanie opłatkowo-wigilijne jest coroczną tradycją w naszej placówce. W świątecznej atmosferze w Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem 21.12.2023 roku odbyło się spotkanie wigilijne dla pracowników i uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy, Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz rodziców, opiekunów i zaproszonych gości. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w w naszym Centrum pod przewodnictwem ks. Tomasza Szostka. Miło nam było gościć ks. Stanisława Marka – wieloletniego Przyjaciela naszego Centrum Caritas, który koncelebrował Mszę Św. a następnie w niezwykle ciekawy sposób opowiedział zebranym o swoich przygodach podczas posługiwania na misjach w Afryce.

Następnie udaliśmy się na salę widowiskową by rozpocząć drugą część spotkania. Modlitwę poprowadził ks. Tomasz Szostek – Dyrektor Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem. Po wspólnym dzieleniu się opłatkiem, złożeniu świątecznych życzeń i posiłku podopieczni oraz zaproszeni goście wzięli udział we wspólnym kolędowaniu z Chórem „Caecilianum” z Parafii p.w. Św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy z Łętowni. Była to niezwykła uczta muzyczna. W repertuarze chóru znalazły się staropolskie piękne kolędy i pastorałki. Bardzo dziękujemy za spędzenie z nami tego wyjątkowego wigilijnego spotkania oraz wspólnego kolędowania. Następnie na scenie wystąpili uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w tradycyjnych polskich kolędach przygotowani przez Pana Artura Kruka.

Tegoroczna Wigilia w Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem zostawiła po sobie moc pięknych wspomnień i nadziei na lepsze jutro. Wspólnie spędzony czas to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń. Tymi miłymi akcentami zostaliśmy wprowadzeni w okres najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych Świąt Narodzenia Pańskiego.

Skip to content