12.2022

Spotkanie wigilijne w Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem

Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia
Jest taka moc, co smutek w radość przemienia
Jest taka siła co spełnia marzenia…
To właśnie magia świąt Bożego Narodzenia!

W świątecznej atmosferze w Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem 21.12.2022 roku odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne dla pracowników i uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy, Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz ich rodziców i opiekunów. W spotkaniu uczestniczyli również kierownik oraz pracownicy Ośrodka Interwencji Kryzysowej a także personel Punktu Świadczenia Usług Rehabilitacyjnych. Na spotkanie przybyli przedstawiciele władz starostwa niżańskiego w osobie Pana Adama Macha oraz Pani Agata Podolska-Sagan – kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele p.w. Trójcy Świętej w Rudniku nad Sanem. Następnie udaliśmy się na salę widowiskową by rozpocząć drugą część spotkania. Modlitwę poprowadził ks. Stanisław Czachor, złożył również życzenia oraz przekazał pozdrowienia od ks. Tomasza Szostka nieobecnego z powodu choroby. Podopieczni oraz zaproszeni goście wzięli udział we wspólnym kolędowaniu przygotowanym przez uczestników WTZ, ŚDS oraz ich opiekunów – P. Kamila Chmielowskiego, P. Edytę Koszałkę i P. Artura Kruka. Tymi miłymi akcentami zostaliśmy wprowadzeni w okres najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych Świąt Narodzenia Pańskiego.