04.2020

Szyjemy maseczki!

W Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem od rana słychać pracujące maszyny do szycia, widać pochylone nad pracą terapeutki, które zwykle prowadzą zajęcia z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej.

W ciszy i skupieniu trwa wycinanie materiału, składanie i szycie maseczek dla szpitali powiatowych  w Nowej Dębie oraz w Nisku. Z wielkim zapałem pracownicy Centrum Caritas włączyli się do akcji Koła Gospodyń Wiejskich z Wólki Tanewskiej. Koordynatorem działań jest Pani Anna Cielepak, która dostarczyła potrzebnych do uszycia masek materiałów: flizeliny medycznej, nici, gumek.

W ramach rozszerzenia akcji Centrum Caritas zakupiło także materiał bawełniany, z którego przygotowywane są maseczki dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy, klubowiczów, seniorów, mieszkanek Domu Samotnej Matki, Schroniska dla Bezdomnych Kobiet czy też pracowników Centrum Caritas i innych osób, które ich potrzebują.

W tym trudnym dla wszystkich okresie  ważna jest każda pomoc a artykuły medyczne i ochronne będą naszym nieodzownym wyposażeniem przez długi czas. Warto mieć je w zapasie, włączyć się do wspólnej pracy dla potrzebujących i tych, którzy na co dzień ratują życie innych.