Aktualności

04
10.2022

„Język światła” – muzyczne warsztaty terapeutyczne

„JĘZYK ŚWIATŁA” – muzyczne warsztaty terapeutyczne

4 października 2022 r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Rudniku nad Sanem wzięli udział w muzycznym widowisku terapeutycznym „Język światła”.

      Czas pandemii zmienił życie, przede wszystkim ograniczył kontakty z innymi ludźmi i tym samym pozbawił nas wielu możliwości wyrażania naszych uczuć, dobrych uczuć. W widowisku muzycznym, które ma charakter w znacznym stopniu warsztatowy, skupiono się na różnych sposobach okazywania innym naszej akceptacji, życzliwości, miłości poprzez m.in:

·  otwieranie uczestników na poznanie tego co  oznacza sformułowanie, że ciało jest naturalnym laboratorium chemicznym i jak poprawiać nastrój w bardzo prosty i osiągalny dla każdego sposób

·  naukę swojego indywidualnego języka gestykulacji określając swoje pierwsze „słowa” w tym języku, dzięki czemu dostrzeżemy w sobie nowe możliwości samookreślenia się.

·  otwarcie się na to, co niesie z sobą muzyka oraz tego, że nasze ciało to instrument.

·  poszukiwanie nowych słów na określenie naszych uczuć, tworząc neologizmy odkryjemy naszą oryginalność i poczujemy sprawczość, gdyż to rolą człowieka jest nazywać i to my ludzie tworzymy język na miarę swoich potrzeb.

·  dowiemy się, że kochać kogoś to znaczy wiedzieć o nim wszystko, co tylko się da i to znaczy kształcić się na czyjś temat.

·  nauczymy się nazywać emocje poprzez  określenie swojego stosunku do dźwięków, różnych barw, znajomych odgłosów lub mniej znanych….

·  dotyk, zapach zmysły, które mają ogromnie wiele nam do zaoferowania, również jako terapia, to kolejne drzwi do świata, który  może być fascynujący i do którego przeżywania uczestnicy otrzymają zaproszenie.

·  zaangażujemy się w odgadywanie potrzeb innych uruchamianie empatii zrozumienie w praktyce czym są geny lustrzane to także wspaniała lekcja miłości która w swej prostocie jest jednak genialna.

Program został stworzony tak by uczyć odkrywania siebie i otwierać na nowe doświadczenia, budować atmosferę miłości wokół siebie, oraz pokochać siebie za to jakim się jest unikatowym. Jak zatem dać się pokochać sobie samemu, oraz pokochać innym, oraz zainspirować świat?

Wykonawca:

Aleksandra Dudziak-Majdańska – mgr sztuki, kompozytorka, multiinstrumentalistka, wokalistka, autorka tekstów i muzyki oraz grafiki do swoich projektów. Laureatka festiwalu Eurosong w kategorii piosenki autorskiej w Krakowie. Nagrodzona przez  publiczność i wyróżniona na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Płocku. Założycielka zespołów Alchemists oraz Beam-Light. Recenzent muzyczny.

Skip to content