Aktualności

24
12.2022

Wigilia dla samotnych w Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem

Święta Narodzenia Pańskiego i czas, który je poprzedza jest okresem szczególnym. To czas radosnego wyczekiwania, czas nadziei, pokory, czas miłości. W tych dniach kierujemy swe myśli ku naszym bliskim – rodzinom i krewnym, ale też ku osobom starszym, samotnym, potrzebującym naszego wsparcia i opieki. Z tej okazji w dniu 24 grudnia 2022 r. Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem zorganizowało Spotkanie Wigilijne dla matek samotnie wychowujących dzieci, podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Kobiet oraz Ośrodka Interwencji Kryzysowej, osób starszych i samotnych z Rudnika nad Sanem i okolic. W Wigilii uczestniczył ks. Tomasz Szostek – odpowiedzialny za placówki Centrum Caritas, Pani Ewa Maziarz – Kierownik OIK, SdBK i DSM oraz Siostry Służebniczki BDNP.

Spotkanie rozpoczęła Msza Św. której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Tomasz Szostek. Po tradycyjnym przełamaniu się opłatkiem uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do świątecznego obiadu, który składał się z tradycyjnych potraw wigilijnych.

Okres Świąt Narodzenia Pańskiego to również czas obdarowywania się upominkami, w związku z tym nasi wigilijni goście otrzymali symboliczne paczki świąteczne. Pragniemy podziękować wszystkim przybyłym za wspólną modlitwę oraz mile spędzony czas. Korzystając z okazji pragniemy złożyć wszystkim życzenia zdrowych Świąt Narodzenia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym 2023 Roku.

Skip to content