Aktualności

07
12.2019

XVII Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Tak, Pomagam”

Zakończyła się XVII ogólnopolska Zbiórka Żywności pod hasłem „Tak, Pomagam” organizowana przez Caritas Polska i Caritas w poszczególnych diecezjach. Caritas Diecezji Sandomierskiej jak co roku aktywnie włączyła się w przeprowadzenie zbiórek w wybranych sklepach. Celem tej akcji było pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych do przechowywania, takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, kasze, płatki kukurydziane, olej, konserwy, dżemy, przetwory warzywne i owocowe, herbata, kakao, słodycze, itp.

Wolontariusze Szkolnych Kół Caritas z Rudnika nad Sanem, Kopek, Przędzela, Jeżowego, Grobel, Zarzecza , Ulanowa, Niska oraz Łętowni wraz z opiekunami czynnie włączyli się w akcję. W odpowiednich strojach i z identyfikatorami przez dwa dni 6 i 7 grudnia (piątek, sobota) zbierali żywność.

 Żywność zebrana w czasie  zbiórki zostanie przeznaczona na przygotowanie żywnościowych paczek bożonarodzeniowych dla najuboższych rodzin z terenu Diecezji Sandomierskiej.

Dziękujemy Kierownictwu i Pracownikom sieci sklepów za umożliwienie przeprowadzenia zbiórek oraz za życzliwość i otwartość. Dziękujemy wolontariuszom oraz opiekunom za zaangażowanie. Przede wszystkim dziękujemy każdemu kto poprzez ofiarowaną żywność włączył się w niesienie pomocy osobom ubogim i potrzebującym.

Dziękujemy za otwarte serca. Pamiętajmy, że „ofiarowane dobro powraca”!

Skip to content