02.2013

XXI Światowy Dzień Chorego

11 lutego 2013 roku – w uroczystość Matki Bożej z Lourdes – po raz 21. obchodzony był Światowy Dzień Chorego. Ma on uwrażliwić wiernych na wartość ludzkiego cierpienia i zachęcić do wspierania chorych oraz tych, którzy im służą w życiu codziennym. W tym dniu w całym kraju odbyły się uroczyste Msze Św., podczas których został udzielony sakrament namaszczenia chorych. Podopieczni oraz pracownicy placówek Caritas zebrali się w Kościele parafialnym w Rudniku nad Sanem, aby wysłuchać słów listu – orędzia Ojca Świętego Benedykta XVI- skierowanych do wiernych oraz przyjąć sakrament namaszczenia. Papież w orędziu podkreślił, że wierni powinni być jak biblijny Miłosierny Samarytanin – pomagać potrzebującemu.