Aktualności

14
09.2023

XXII Spartakiada Sportowa Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego w Nowym Żmigrodzie

                     Uczestnicy ŚDS w Rudniku nad Sanem wzięli udział w XXII Wojewódzkiej Spartakiadzie Środowiskowych Domów Samopomocy, która odbyła się 14 września 2023 r. Gospodarzem i organizatorem tegorocznej Spartakiady był Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Żmigrodzie.
                     Nasi podopieczni bardzo zaangażowali się w treningi i przygotowania do tak ważnego dla nich wydarzenia. Pomimo wczesnego wyjazdu i długiej drogi humory i dobry nastrój dopisywały. Na miejscu czekał na nas wolontariusz, który zaopiekował się grupą i był naszym „Dobrym Aniołem” podczas całej imprezy. Pierwsza część była niezwykle podniosła: odśpiewaliśmy Hymn Państwowy, odmówiliśmy modlitwę i nastąpiła część artystyczna. Po ślubowaniu olimpijskim i zapaleniu znicza olimpijskiego przystąpiliśmy do rozgrywek sportowych. Nasi uczestnicy wzięli udział w następujących konkurencjach: rzut piłką do kosza (Karol Ordowski), strzały na bramkę (Jan Ożga), rzut piłką lekarską (Piotr Sudoł), tor przeszkód na czas (Sylwia Watras). Konkurencja niespodzianka dla VIP-ów cieszyła się jak zawsze dużym zainteresowaniem. Nasza placówkę reprezentował ks. Tomasz Szostek – Dyrektor Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem. Rozgrywkom towarzyszyły emocje i prawdziwie sportowy duch walki ale przede wszystkim dobra zabawa. Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz medalami.  Każdy Środowiskowy Dom Samopomocy otrzymał puchar i dyplom za udział w Spartakiadzie natomiast wszyscy uczestnicy reprezentujący poszczególne Środowiskowe Domy Samopomocy otrzymali upominki.

Składamy podziękowania dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie za ogromny wkład pracy i organizacji jakim było przygotowanie tak dużej imprezy. Gratulujemy i do zobaczenia za rok ?

Skip to content