02.2014

XXII Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego to święto obchodzone corocznie 11 lutego. Ustanowione zostało przez osobę Jana Pawła II w 1992 roku. W tym roku Kościół wspomina cudowne objawienie w Lourdes we Francji. Jest to szczególne miejsce, gdzie w 1854 roku objawiła się Maryja ubogiej Bernadecie. Od tamtej pory wielu chorych właśnie tam znajduje matczyną pomoc Maryi. Jak co roku podopieczni oraz pracownicy zespołu placówek Caritas w Rudniku nad Sanem uczestniczyli we Mszy Świętej celebrowanej z okazji Światowego Dnia Chorego. Uroczystość odbyła się w Kościele Parafialnym p.w. Trójcy Świętej w Rudniku nad Sanem. Obrzędy liturgiczne sprawowali ks. Tomasz Szostek, ks. Stanisław Makowiecki oraz ks. Proboszcz Waldemar Farion. W trakcie Mszy duchowni udzielili chorym sakramentu namaszczenia. Na zakończenie wszyscy śpiewem adorowaliśmy Najświętszy Sakrament. Było to wyjątkowe dla nas wydarzenie.