02.2015

XXIII Światowy Dzień Chorego

Dnia 11 lutego 2015r. wybraliśmy się do Sandomierza by uczestniczyć w Diecezjalnym Dniu Chorych. Cała uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w bazylice katedralnej, koncelebrowaną pod przewodnictwem J. E. Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Podczas homilii Ks. Biskup modlił się w intencji chorych i cierpiących polecając ich opiece Maryi, a następnie pobłogosławił zgromadzonych Najświętszym Sakramentem. W spotkaniu wzięli udział także podopieczni i opiekunowie ośrodków pomocy prowadzonych przez diecezjalną Caritas. Po mszy wszyscy udaliśmy się do Katolickiego Domu Kultury, gdzie swoim doświadczeniem życiowym podzielił się niewidomy nauczyciel akademicki Marcin Kaczmarzyk oraz Monika Kuszyńska, wokalistka poruszająca się na wózku inwalidzkim, którzy swoim świadectwem zachęcali zebranych do czerpania radości z życia pomimo przeciwności losu. Na koniec P. Monika Kuszyńska zaprezentowała krótki recital. Obchodom XXIII Światowego Dnia Chorych towarzyszyło hasło zaczerpnięte z Księgi Hioba ,,Niewidomemu byłem oczami, choremu służyłem za nogi”