02.2016

XXIV Światowy Dzień Chorego w Ostrowcu Świętokrzyskim

Dnia 11.02.2016r. wybraliśmy się do Ostrowca Świętokrzyskiego, by uczestniczyć w Diecezjalnym Dniu Chorych. Cała uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, koncelebrowaną pod przewodnictwem J. E. Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. We wspólnej modlitwie uczestniczyli chorzy, cierpiący, a także podopieczni i opiekunowie ośrodków pomocy prowadzonych przez diecezjalną Caritas. Podczas homilii bp K. Nitkiewicz zachęcał do świadczenia miłosierdzia wobec chorych i podkreślał, iż posługiwanie innym, szczególnie chorym i starszym jest drogą, która prowadzi do osobistego nawrócenia i uświęcenia. Po homilii wszyscy chorzy mieli okazję przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Na zakończenie odbyło się nabożeństwo eucharystyczne podczas którego modlono się o łaskę zdrowia dla chorych i cierpiących. Przybyli na diecezjalne obchody Dnia Chorych mogli w ostrowieckim sanktuarium uzyskać łaskę odpustu zupełnego związanego z obchodami Roku Miłosierdzia, gdyż ta świątynia jest jednym z diecezjalnych kościołów stacyjnych. Mogliśmy w ciszy i skupieniu przeżywać ten dzień, zastanowić się głębiej nad tajemnicą i darem cierpienia i choroby. Świętowanie tego dnia stało się już naszą „warsztatową” tradycją.