02.2017

XXV Światowy Dzień Chorego

11 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorego, którego celem jest zwrócenie uwagi na specyficzną sytuację osób chorych i uwrażliwienie społeczeństwa na pomoc tym osobom. Tego dnia wybraliśmy się do Tarnobrzega, by uczestniczyć w XXV Diecezjalnym Światowym Dniu Chorego. Cała uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Diecezjalnym Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy pod przewodnictwem J. E. Ks. Biskupa Edwarda Frankowskiego. W czasie homilii Biskup Edward Frankowski zwrócił uwagę na wielką wartość ludzkiego cierpienia oraz wskazał, że każdy z nas potrzebuje duchowego uzdrowienia. Swoją wypowiedź poparł przykładami, będącymi świadectwami osób chorych. Podczas Mszy Św. wszystkie osoby chore i starsze otrzymały Sakrament Namaszczenia Chorych. Po wspólnej modlitwie swoje świadectwo doświadczenia cudu dokonanego za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II odnoszącego się do uzdrowienia córki Glorii Marii przedstawił jej tato Jacek Wrona. Ukazał on wielką siłę wiary i zawierzenia Bogu nawet w najtrudniejszych momentach życia. .