Aktualności

07
11.2023

Zajęcia edukacyjne dla uczestników z zakresu bezpieczeństwa na drodze

„Bo kierować każdy może”?

W dniu 07.11.2023 r. odbyły się warsztaty dla Uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej pn. „Bo kierować każdy może”. Podczas części teoretycznej uczestnicy dowiedzieli się o zagrożeniach, jakie wynikają z bycia uczestnikiem ruchu drogowego oraz o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Panowie przypomnieli, jak należy przechodzić przez przejście dla pieszych i w jaki sposób należy poruszać się po drodze w przypadku braku chodnika lub pobocza. 

5 podstawowych zasad ruchu drogowego:

1. Zachowaj ostrożność przy przejściu dla pieszych – pasy na drodze (zarówno te z sygnalizacją świetlną, jak i bez sygnalizacji) wymagają wzmożonej czujności. 
2. Popatrz w lewo, prawo i jeszcze raz w lewo zanim przejdziesz przez jezdnię – upewnij się, że na drodze nie ma już żadnego pojazdu.
3. Poruszaj się po chodniku
4. Zachowaj rozsądek w niestandardowych sytuacjach 
5. Zachowaj bezpieczeństwo jeśli jeździsz na rowerze 

Następnie nadeszła wyczekiwana chwila dla uczestników czyli zajęcia praktyczne. Podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy mieli możliwość poczuć się jak prawdziwi kierowcy. Pod czujnym okiem wykwalifikowanego instruktora oraz w odpowiednio dostosowanym samochodzie każdy odważny uczestnik mógł wykonać swoją jazdę próbną. Była to niezwykła przygoda i ogromna radość co widać po uśmiechniętych twarzach uczestników na załączonych zdjęciach oraz nagraniach.

Skip to content