Aktualności

07
04.2020

Pomoc dla Seniora

Caritas Diecezji Sandomierskiej włącza się w Program  Pomoc Dla Seniora zainicjowany przez Caritas Polska w czasie epidemii koronowirusa w Polsce. Jest on skierowany do osób starszych, które w obecnej sytuacji wymagają szczególnej troski i opieki. Caritas Polska przeznaczyła na ten cel milion złotych, który został podzielony pomiędzy poszczególne Caritas Diecezjalne. Program ma na celu udzielenie wsparcia osobom starszym – seniorom, osobom poważnie chorym – z dużymi trudnościami w samodzielnym poruszaniu się, osobom samotnym i bezdomnym. Dzięki wsparciu finansowemu Caritas Diecezji Sandomierskiej przygotowała paczki z żywnością dla tych osób. Paczki są dostarczane w miarę możliwości do domów seniorów przez pracowników Caritas.   Znajdują się w niej m. in.: makaron, ryż, mąka, kasza, ser żółty, parówki, konserwy mięsne i rybne, pasztety, olej, słodycze oraz dania gotowe i konserwy – gulasz angielski z firmy Sokołów, które otrzymała Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Poniżej umieszczamy link do strony, apelując do Państwa o wpłaty, które pozwolą dalej pomagać najbardziej potrzebującym seniorom:

https://caritas.pl/pomocdlaseniora

Pracownicy z Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem wraz z siostrami Służebniczkami z pobliskiej Ochronki wyruszyli by nieść pomoc do podopiecznych i osób wymagających w tym trudnym czasie wsparcia. Do każdej paczki dołączony został chleb, babki wielkanocne i baranek, którego nie mogłoby zabraknąć na stole wielkanocnym.

Dziękujemy właścicielom sklepu Eden w Rudniku nad Sanem za przekazanie 15 paczek żywnościowych oraz Piekarni Renata Skiba za chleb i babki.

Dziękujemy wszystkim osobom o otwartych sercach, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w ten szczytny cel!

 

Skip to content