Aktualności

31
03.2022

Zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych Macieja Miecznikowskiego

Serdecznie zapraszamy
na koncert pieśni pasyjnych „Ogrodzie Oliwny” Macieja Miecznikowskiego,
który odbędzie się
5 kwietnia 2022 r. o godz. 19.00 w kościele Trójcy Świętej w Rudniku nad Sanem

*****************

W koncercie „Ogrodzie Oliwny” Maciej Miecznikowski wykonuje znane i mniej znane pieśni pasyjne w nowych, ciekawych aranżacjach, nawiązujących nie tylko do polskiej tradycji muzycznej, ale też do egzotycznych brzmień muzyki Bliskiego Wschodu. W programie koncertu usłyszymy i zaśpiewamy wspólnie m.in. utwory takie jak: „Ogrodzie oliwny” „Ludu mój ludu” „Jezu Chryste Panie miły” „Krzyżu Chrystusa” „Golgoto”

******************

Maciej Miecznikowski – muzyk i wokalista, autor piosenek, aktor, showman i osobowość telewizyjna. Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku

Multiinstrumentalista – śpiewa akompaniując sobie na fortepianie i gitarze, gra też na trąbce, flecie i akordeonie. 30 lat na scenie. Tysiące koncertów i nagrań. Liczne nagrody i wyróżnienia.

Choć wychował się na muzyce klasycznej i jazzie, to uprawiał wiele gatunków muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach. Laureat wielu prestiżowych nagród bluesowych i jazzowych, a także nagród dziennikarzy i publiczności na festiwalach w Opolu. Wziął udział w dziesiątkach różnorodnych projektów muzycznych: wydawnictw płytowych, koncertów oraz programów telewizyjnych.

Podczas koncertu będziemy gościć dzieci z Domu Dziecka z Pionierska koło Mariupola, które uciekły przed wojną i bombardowaniem, a obecnie przebywają w Ośrodku Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Podczas koncertu zbiórka na pomoc dla Ukrainy

Na koncert zapraszają organizatorzy:

Parafia p.w. Trójcy Świętej w Rudniku n/S
Dekanat Rudnik n/S
 Caritas Diecezji Sandomierskiej
Centrum Caritas w Rudniku n/S

 

Skip to content