Aktualności

28
12.2023

Zaproszenie na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Krystyny i Wojciecha Cugowskich

 

Centrum Caritas i Parafia Trójcy Świętej w Rudniku nad Sanem
serdecznie zapraszają na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu
Krystyny i Wojciecha Cugowskich.

Koncert odbędzie się w kościele Trójcy Świętej w Rudniku nad Sanem
3 stycznia 2024 r. o godz. 17.30.

WOJTEK CUGOWSKI – wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, aranżer, producent muzyczny. Na scenie muzycznej obecny od połowy lat 90., przez 20 lat (1998-2018) związany z zespołem Bracia, założonym wraz ze swoim bratem, Piotrem. W ramach działalności zespołu Bracia zrealizował 4 płyty długogrające (w tym nagrodzony Platynową Płytą album „Zmienić Zdarzeń Bieg” z 2013 roku) i zagrał około 1500 koncertów. Lata 2015-2018 to wspólna działalność Braci z Krzysztofem Cugowskim pod szyldem „Cugowscy”, która zaowocowała dwoma płytami: studyjną „Zaklęty Krąg” (Złota Płyta) i koncertową „Ostatni Raz”, zarejestrowaną podczas koncertu w Lublinie w 2018 roku.

Wojtek ma na swoim koncie także współpracę z artystami polskimi, m.in.: Jan Borysewicz, Grzegorz Markowski, Marek Biliński, Jacek Królik, Marek Dyjak, Lubelska Federacja Bardów, Wojciech Karolak, Dariusz Kozakiewicz, zespoły – Budka Suflera, Alligators, Kruk, Teksasy, Polish Metal Alliance i inni.

Debiutancki album Wojtka zatytułowany „NIE CZEKAJ NA ZNAK” ukazał się w kwietniu 2022 roku. Płytę zapowiadały dwa single: „Nie Czekaj Na Znak” i „Znowu Będziemy Się Śmiać”. W czerwcu Wojtek wraz z zespołem wystąpił podczas koncertu Premier na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Wydawcą solowej płyty Wojtka Cugowskiego jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia.

KRYSTYNA CUGOWSKA – wokalistka, muzyk, certyfikowany pedagog wokalny Międzynarodowego Stowarzyszenia Pedagogów Wokalnych Natural Voice Perfection, magister sztuki, muzykoterapeuta, animator kultury i arteterapeuta. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na kierunku kompozycja i teoria muzyki w zakresie muzykoterapii.
Certyfikowany pedagog DoctorVox Voice Therapy Technique & Masterclass with Dr. Ilter Denizoglu. Uczestniczyła w licznych szkoleniach, kursach i warsztatach wokalnych oraz koncertowała zarówno w kraju, jak i za granicą. Doświadczenia zawodowe zyskała dzięki wspaniałym nauczycielom i wokalistom, z którymi współpracowała od 12 roku życia. Posiada doświadczenia pracy solowej, zespołowej, chóralnej, studyjnej. Bierze czynny udział w ciekawych projektach koncertowych, muzycznych, czy nagraniowych. Była wokalistką takich składów jak: Kwadrans Po, By The Way, Lady Stars, Gospel Rain, Świdnik Gospel Choir. Aktualnie pracuje nad własnym materiałem muzycznym.

W styczniu 2020 r. otworzyła w Lublinie prywatne Studio Wokalne i Rehabilitacji Głosu Bluelife-Art, które cieszy się dużym zainteresowaniem. Z jej usług korzystają profesjonaliści i amatorzy śpiewu oraz pracy z głosem. Wśród nich są aktorzy, wokaliści, lekarze, nauczyciele, a także osoby, które dopiero rozpoczynają swoją wokalną przygodę. Studio prowadzi również zajęcia z rehabilitacji głosu mówionego i śpiewaczego. Zajęcia są prowadzone w trybie stacjonarnym i online, w Polsce oraz poza jej granicami. Obejmują kształcenie i rozwój głosu, technikę emisyjną głosu, prawidłowy oddech i postawę, śpiew, dykcję, artykulację, interpretację, pracę z akompaniatorem, kształcenie słuchu, ekspresję sceniczną, pracę w studiu nagraniowym, pracę zespołową. Zajęcia prowadzone są w oparciu o takie techniki jak Lax Vox, DoctorVox, PocketVox, MaskVox oraz w oparciu o najnowsze techniki wokalne. Prowadzi warsztaty wokalne dla grup zorganizowanych. Jako nauczyciel skupia się na tzw. zdrowym śpiewie, na naturalnej, niewymuszonej pracy z głosem. Istotne jest w niej połączenie takich elementów jak świadomość swojego ciała, oddechu i emocji w trakcie śpiewania. Pomaga spełniać wokalne marzenia dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym.

Od listopada bieżącego roku prowadzi LUBELSKI CHÓR MUZYKI ROZRYWKOWEJ przy Centrum Kultury w Lublinie, którego jest pomysłodawcą, aranżerem, oraz dyrygentem.

 

Skip to content