Aktualności

28
12.2022

Zaproszenie na koncert świąteczny Magdy Steczkowskiej

Serdecznie zapraszamy na Koncert świąteczny Magdy Steczkowskiej, który odbędzie się
4 stycznia 2023 r. o godz. 17.30 w kościele Trójcy Świętej w Rudniku nad Sanem

 

Święta Narodzenia Pańskiego to wyjątkowy czas wspólnego śpiewania i słuchania pięknych polskich kolęd i pastorałek. Z tej okazji odbędzie się świąteczny program artystyczny przygotowany przez Magdę Steczkowską z towarzyszeniem wybitnego pianisty Adama Niedzielina.

Repertuar tego recitalu tworzą najpiękniejsze kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne wykonywane przy akompaniamencie fortepianu.

***********

Rak nie wyrok! Charytatywny koncert dla Angeliki Kręt. 

Angelika, 23 lata to dziewczyna pełna energii, pracująca, studiująca, z pasją do książek i miłością do zwierząt, którymi opiekowała się zawodowo w pracy. I nagle wszystko się ‘’wali’’. Wraz z wakacyjnym słońcem przyszła diagnoza- RAK, nowotwór złośliwy rak włóknisto-blaszkowy. Fibrolamellar (FLC) jest zupełnie inną chorobą niż rak wątrobowokomórkowy (HCC) z którym często jest mylony. Przede wszystkim dotyka on młodych osób i atakuje zdrowy narząd. Występuje bardzo rzadko, choruje 1 na 5 000 000 osób. Jego wyjątkowość niesie ze sobą ogromną ilość utrudnień oraz przeszkód. W Polsce metody leczenia są bardzo ograniczone, brakuje lekarzy z doświadczeniem w leczeniu tego typu raka, a leczenie za granicami kraju wiąże się z dużymi wydatkami. W związku z okrutnym prawem, że zatrudniany student  nie ma prawa do zasiłku chorobowego, dziewczyna pozostaje bez środków, jedynym wsparciem jest jej mama. A koszty leczenia wciąż rosną… Zbieramy na konsultację i wizyty lekarskie, wyjazdy za granicę w celu leczenia oraz opłacenie leków, które mogłyby zwrócić Angelice normalne życie. 

Po koncercie będzie istniała możliwość wsparcia finansowego na dalsze leczenie Angeliki.
Zebrana kwota w całości zostanie przekazana Angelice.

**********

Organizatorzy koncertu:

Caritas Diecezji Sandomierskiej
Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem

Parafia Trójcy Świętej w Rudniku nad Sanem

 

Skip to content