Pracownia fryzjerska z elementami stylizacji

Uczestnicy tej pracowni pod okiem instruktora zdobywają wiedzę z zakresu fryzjerstwa, makijażu oraz manicure. Uczą się jak dbać o własny wizerunek oraz tego, że nienaganny wygląd to przepustka do dobrego samopoczucia, większej pewności siebie oraz osobistego sukcesu. Podopieczni poznają tajniki pracy fryzjera od strony teoretycznej, a także sami wykonują proste czynności zawodowe i specjalistyczne posługując się narzędziami, przyborami oraz aparatami fryzjerskimi.

Uczą się odpowiedniego przygotowania twarzy i właściwej kolejności nakładania kosmetyków do makijażu, co jest warunkiem wykonania prawidłowego makijażu, a także jak właściwie wykonać demakijaż. Poznają podstawowe zagadnienia związane z modelowaniem i artystycznym zdobieniem paznokci.

Wykonują manicure, wzornictwo lakierowe, stempelkowe oraz aplikacje ozdób na paznokcie. Dwa razy w tygodniu świadczą usługi fryzjerskie oraz z zakresu makijażu i manicure uczestnikom naszego Warsztatu. Pozwala to doskonalić relację z „klientami” oraz poczuć się jak w prawdziwym salonie.

Cechą charakterystyczną zajęć jest nacisk na praktykę. Teoria stanowi jedynie wprowadzenie oraz uzupełnienie informacji w trakcie trwania zajęć. Zajęcia prowadzone są w małych, pięcioosobowych grupach, co zapewnia uczestnikom komfort nauki, a instruktorowi pozwala poświęcić każdej osobie odpowiednią ilość czasu.

Pracownie Warsztatu Terapii Zajęciowej

Pracownia
gospodarstwa domowego
zobacz
Pracownia
fryzjerska z elementami stylizacji
zobacz
Pracownia
hafciarsko-krawiecka
zobacz
Pracownia
humanistyczno-komputerowa
zobacz
Pracownia
rzemiosł różnych
zobacz
Pracownia
dekoratorska
zobacz
Pracownia
wikliniarska
zobacz
Pracownia
stolarska
zobacz
Pracownia
teatralno-muzyczna
zobacz
Pracownia
gospodarczo-porządkowa
zobacz
Pracownia
ogrodniczo-botaniczna
zobacz
Skip to content